понедельник, 16 мая 2016 г.

ЛЕГЕНДА ПРО ДОВІЧНИХ ВАРТОВИХ МИКУЛИНЕЦЬКОГО ЗАМКУ

Події, що сталися в Микулинецькому замку за часів Великої вітчизняної війни вже давно перетворилися на легенду. В ті роки фашисти, що перетворили середньовічну твердиню на штаб, живцем скинули дванадцятеро військовополонених в найглибший підвал замку.
            Від тих подій місцеві мешканці не раз бачили темної ночі в замку дивне явище – наче дванадцять вогників спалахували над підвалом й, тремтячи та коливаючись у нічному повітрі, пропливали над похмурими руїнами. Недобрі чутки покотилися селом. Начебто то не можуть заспокоїтися душі загиблих солдат. Люди почали остерігатися замкового пагорбу, свідомо уникати цього місця. Зруйнований в роки війни, замок майже повністю заріс бур’яном. 
            Аж ось руїни старої твердині, як видатна пам’ятка оборонної архітектури, потрапили в поле зору серйозних науковців. До замку понаїхало безліч людей. Походжають, щось малюють, записують. Вирішили – потрібно замку охоронця, щоб зберігав стародавню твердиню від розтягування людьми на будівельний матеріал. Та селяни лише плечима стенали.
        - Та є вже в замку дванадцятеро охоронців – буркнув хтось із односельчан, - та вже таких, що жоден злодій на зазіхне. Адже до замку навіть на налигачі нікого не затягнеш.

         Науковці здивувалися, почали розпитувати та, мабуть, переповіли кому слід, бо невдовзі після їх від’їзду прибули до села працівники військкомату. Дістали вояків та забрали для поховання. Але тільки дев’ятьох, бо решта виявилася у місці, куди з військкомату полізти не наважились, боячись обвалу. Так що ті бідні троє і досі там. Так і залишилися під завалами Микулинецького замку. Довічні його вартові.

#castle #travel #ua #history #замки_України #подорожуй_Україною #Микулинецький_замок  #Дивовижна_Україна

А якщо хочете дізнатись більше про історії та легенди замків України та їх жителів, то ласкаво просимо до нас на екскурсію!

Екскурсії починаються щогодини з 10:00. 
Інтерактивні форми роботи з відвідувачем проводяться за попереднім записом.
Проект працює з 10.00 до 17.30, вихідний – неділя.
Адреса: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставкова зала 2-го поверху.
Довідки за тел.: (057) 700-35-79

Комментариев нет:

Отправить комментарий